جنس لباس نوزاد

جنس لباس نوزاد

انتخاب جنس لباس نوزاد و کودک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که بدن نوزاد و کودک نسبت به بزرگسالان حساس‌تر است و لباسی که والدین برای آن‌ها انتخاب می‌کنند نباید موجب حساسیت پوستی و آزار آن‌ها شود. ممکن است در انتخاب لباس مناسب برای نوزاد سردرگم شده‌باشید؛ پارچه‌هایی در بازار موجود هستند که بافت خوبی دارند، در برابر شستشو مقاوم هستند و برای لباس کودکان و نوزادان بسیار مناسب‌اند. در ادامه این مقاله به ویژگی‌های جنس لباسی که مناسب است اشاره می‌کنیم.

راحتی و جنس لباسی که فرزندتان می‌پوشد باید مناسب باشد تا باعث ایجاد مشکل نشود. معمولا برچسبی که داخل لباس‌ها است مشخصات کلی لباس را شامل می‌شود و از طریق آن‌ها می‌توانید به ویژگی‌های لباس پی ببرید. یکی از مزیت‌های لباس جنس خوب این است که باعث تنظیم دمای بدن کودکان می‌شود. توصیه می‌شود از پارچه‌هایی با جنس مرغوب و الیاف طبیعی استفاده کنید، معمولا پارچه‌هایی از جنس نخ، پنبه و کتان برای کودکان مناسب هستند.

توصیه می‌شود از لباس‌هایی با رنگ روشن برای ‌نوزادان و کودکان استفاده کنید و از رنگ‌های تند و تیره استفاده نکنید. یقه‌ی لباس بهتر است گشاد باشد تا کودکان بتوانند به راحتی آن را بپوشند، همچنین از لباس‌های تنگ استفاده نکنید زیرا برای آن‌ها ناراحت کننده است و در آن احساس راحتی نمی‌کنند.

به صورت کلی جنس لباس کودک باید به صورتی باشد که هوا از آن عبور کند و در برابر بازی کردن و شستشوی زیاد مقاوم باشد. زمانی که قصد دارید برای فرزند خود لباس بدوزید بهتر است پارچه را قبل از دوخت بشویید، زیرا ممکن است مواد شیمیایی موجود در پارچه تا حدودی کم شود.

پنبه

پارچه‌هایی که از جنس پنبه هستند بهترین پارچه برای کودکان می‌باشد، به آسانی نگهداری و شستشو می‌شوند، هوا به راحتی از آن عبور می‌کند، در برابر شستشو مقاوم هستند و کودکان در آن احساس راحتی می‌کنند. این پارچه بافت نازکی دارد و به راحتی خشک می‌شود و وزن کمی دارد، به صورت کلی پارچه‌ای که تمام پنبه باشد گزینه‌ی مناسبی برای نوزادان به حساب می‌آید.

وال

پارچه‌ی «وال» نیز از نظر جنس شبیه به پنبه می‌باشد ولی کمی نازک‌تر و بدن‌نما تر است. این پارچه برای پیراهن‌های دخترانه گزینه‌ی مناسبی است. پارچه‌ی «لنین» بافت سبک و یکدستی دارد، برای لباس کودکان مناسب است و حجم کمی دارد.

باتیست

پارچه‌ی «باتیست» بافت نسبتا درشت و سبکی دارد، تنفس پذیری بالایی دارد و باعث ایجاد حساسیت نمی‌شود، در برابر شستشو مقاوم است و زود از بین نمی‌رود. پارچه‌ی «ژرسه» کش‌باف از جنس پنبه است و به دلیل خاصیت کش‌سانی آن گزینه‌ی مناسبی برایجنس لباس نوزاد و کودک در حال رشد است.

این پارچه بافت سبک و لطیفی دارد و باعث آزار کودکان نمی‌شود. پارچه‌ی «فلیس» جایگزین مناسبی برای پارچه‌های پشمی است و به‌ راحتی نگهداری و شستشو می‌شود. پارچه‌ی پنبه «پلی‌استر» کیفیت و قیمت پایین‌تری نسبت به پارچه تمام پنبه دارد، چروک نمی‌شود و از لحاظ شستشو و نگهداری آسان می‌باشد.

لاکرا

پارچه‌ی «لاکرا» یکی دیگر از انواع پارچه‌ها می‌باشد که کشی است و به دلیل راحتی، گزینه‌ی خوبی برای لباس زیر کودکان و نوزادان می‌باشد. در هنگام خرید برای نوزاد خود می‌توانید موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید و جنس لباس را از فروشنده جویا شوید.

 

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *